Make your own free website on Tripod.com

FİLATELİ-Kıbrıs Türk Pullarına Abonelik


ğEDİTÖRDEN
ğKIBRIS'TAN HABERLER
ğKIBRIS TÜRK ÜNİVERSİTELERİ
ğKİM KİMDİR ?
ğFİLATELİ
ğKİTAP
ğKIBRIS TÜRK MUTFAĞI
ğİLETİŞİM
ğASKER MEKTUBU
ğLİNKLER

 ANA SAYFA

e@mail

 Sayfa yenilemelerinden ve yeni başlıklardan haberdar olmak istiyorsanız e-mailinizi yazın.    

Editör
Metin ÇETİN

webmaster&desing
Oğuz ÇETİN

 

Kıbrıs Türk Pullarına nasıl abone olabilirsiniz?

Abonelik için ilk ve en önemli adım, KKTC Posta Dairesi Filateli servisini 0392- 227 12 78 numaralı telefondan aramanız ya da talebinizi 0392- 228 86 18 numaralı faksla iletmenizdir.

KKTC Posta İdaresi'nce çıkarılan pullara abone olabilmek için kredi kartıyla havale yaptırmanız da mümkündür. Para ödeme konusunda önceleri sıkıntı yaşanıyordu. Ancak şimdi kredi kartı ile ödeme uygulaması da başlatıldı. Hatta kredi kartı ile ödeme yapan ilk abonelerden biri de ben oldum.

postaadres.jpg (19879 bytes)

KKTC Posta Dairesi'nin Posta havalesi ile ilgili olarak gündeme getirdiği konular da aşağıdadır;

"Kaşe ve slogan damgası için zarflar üzerine gönderici tarafından asgari 50.000-TL değerli pul yapıştırılmalıdır. Filatelik zarflar ve ilk gün zarfları bedeli 40.000.-TL'dir.

Nezdimizde hesap açtırarak para depozito eden abonelerimiz, kendilerine gönderilecek sipariş formlarında, devamlı talimatlarına ek olarak pul v.s. istekleri yoksa formları doldurup göndermeleri gerekmez. Sipariş formunu bir arkadaşınıza vererek onu da abone yapabilirsiniz.

Nezdimizde depozito hesabı olmayan abonelerimizin sipariş formu istemeleri elzem olmayıp bize istediklerini yazılı olarak bildirmeleri yeterlidir.

Türkiye'den KKTC Posta Dairesi Müdürlüğü adına filatelik amaçlarla posta havalesi ile para gönderme istemlerinin Türkiye'de bazı PTT merkezlerinde kabul edilmediğinden yakınılmaktadır. TC Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü, Posta Telgraf Dairesi Başkanlığı'nın D 5203/13436 sayılı, 99 No'lu ve 28.12.1987 tarihli genelgesi ile KKTC'ndeki resmi daireler adına posta havalesi kabul edilebileceği hususu açık bir şekilde tüm posta merkezlerine bildirilmiştir. Sözkonusu uygulamanın tatbiki için yukarıda anılan genelgenin, icabı halinde görevli memura hatırlatılması önemle rica olunur.

yukarı

ana sayfa