Make your own free website on Tripod.com

İLETİŞİM


ğEDİTÖRDEN
ğKIBRIS'TAN HABERLER
ğKIBRIS TÜRK ÜNİVERSİTELERİ
ğKİM KİMDİR ?
ğFİLATELİ
ğKİTAP
ğKIBRIS TÜRK MUTFAĞI
ğİLETİŞİM
ğASKER MEKTUBU
ğLİNKLER

 ANA SAYFA

e@mail

 Sayfa yenilemelerinden ve yeni başlıklardan haberdar olmak istiyorsanız e-mailinizi yazın.
[FrontPage Save Results Component]    

Editör
Metin ÇETİN

webmaster&desing
Oğuz ÇETİN

 

Ali Öner; Çağdaş, akıl ve bilime dayalı bir eğitim ve öğretimle ailesine ve topluma yabancılaşmamış bir kuşak yetiştirmeyi ilke edindiğine inandığım KKTC üniversitelerinden, Türkiye’nin dördüncü büyük şehri olan Bursa’da temsilciliği bulunmayan, Lefke, Girne Amerikan ve Uluslararası Kıbrıs Üniversiletelerinin temsilcisi olmak arzusundayım. Eğitimci, emekli banka müdürü ve aynı zamanda 1974 Kıbrıs Türk Barış Harekatına fiilen katılmış bir gazi olarak 26 yıl sonra bir kez daha Kıbrıs’a KKTC’ne, dolayısıyla sözkonusu üniversitelere faydalı olabilirsem kendimi mutlu addedeceğim. Yardımlarınız olursa sevinirim. Saygılarımla.
Cevap; Sayın Öner mesajınızı Üniversiteler sayfamda da yayınlayacağım. Size önerim, “linkler” sayfam aracılığı ile ismini verdiğiniz üniversitelerin web sitelerine ulaşabilirsiniz. Önerinizi bu sayfalardaki web sitelerinde verilen adreslere de iletmenizi dilerim. Umarım dileğinizde başarılı olursunuz.

H.Avni Kurdoğlu; Merhaba, Kıbrıs'ı çok seven birisi olarak, hazırlamış olduğunuz bu site için sizi tebrik etmek isterim. Ben Samsun'da KOMBASAN ve KURALKAN Holdigin bölge temsilciliğini yapmaktayım. Her yıl tatil için Kıbrıs'a gelir ve 1 aya yakın bir zaman kalırım. Eşimi 1989 yılında bir otomobilim kendisine çarpması sonucu Girne'de kaybettim. Bu nedenle Girne'nin benim hayatım da ayrı bir önemi var. Bu yıl Kıbrıs'a yerleşmek planı kuruyorum ve bu nedenle uygun bir iş arayışı içerisindeyim.1984 yılından bu yana Bilgisayar sektöründe aktif görevlerde çalıştım, umuyorum uygun bir iş bulur ve Kıbrıs'a yerleşme imkanına kavuşurum. Başarılarınızın devamını diler saygılar sunarım.
Cevap; Sayın Kurdoğlu, öncelikle eşinizin kaybından duyduğum üzüntüyü dile getirmek isterim. Girne, benim de askerliğimi yaptığım yer. İlginçtir, tek erkek kardeşim var o da askerliğini Kıbrıs’ta yaptı ve şimdi oğlum da Kıbrıs’ta asker. Her yıl Kıbrıs’ta tatil yaptığınıza göre size öneride bulunmanın anlamı yok ama, “Linkler” sayfamda Comtech’e bir link var. Bu kuruluş KKTC’nin en büyük bilgisayar kuruluşlarından ve şu günlerde bir portal oluşturmaya çalışıyorlar. Sayfa aracılığı ile Comtech’in sahibi Hilmi Kansu’ya ulaşarak Kıbrıs’ta çalışma dileğinizi aktarırsınız. Size bazı tavsiyelerde bulunabilir sanırım.

Veli Aksüt; Merhabalar. Uzun bir zamandan beri KKTC’ne gelmek ve yerleşmek istiyorum sizden ricam KKTC konfeksoyon imalathaneleri hakkında bilgi istiyorum.
Cevap; Sayın Aksüt, KKTC konfeksiyon imalathanelerine en kısa yoldan ulaşabilmeniz için Linkler sayfamızda bulunmakta olan  Comtech' in telefon rehberi sayfasına ulaşın. Bugünlerde telefon rehberini daha da geliştireceklerdi. Meslekler sayfasında Konseksiyon imalatçılarının telefon ve adreslerini bulabileceğinizi umarım.

Nurzhan Toilanbaev; Merhaba Web Master:) isminiz Metin olmalı. Efendim benim ismim Nurzhan Siteyi gezdim cok guzel olmus. Sizden bir ricam olcak. Bana Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Cumhurbaskanı Sayin Rauf Denktaş'ın e-mail adresini bulabilirmisiniz tabii varsa veya cumhurbaskan- likla ilgili olabilir. Simdiden çok çok tesekkür ederim. nurzhan_t@hotmail.com
Cevap; İlginize teşekkür ederim. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın bir e-mail adresi olduğunu bilmiyorum. Kıbrıs Evi’nin diğer sayfalarını okumuşsanız farkedeceksiniz ki oğlum KKTC Cumhurbaşkanlığı’nda çavuş olarak vatani hizmetini yapıyor. Kendisi webmaster ve bu ziyaretim sırasında Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş tarafından kabul edildim. Kabulde, KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın web sitesine sahip olması ve tüm dünyaya erişimde yeni bir kapı açılmasını gündeme getirdim. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Cumhurbaşkanlığı’ndaki bilgisayar uzmanı Erol Fehim de bu konuda çalışma yapıldığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı web sitesi hizmete girdiğinde onu da “linkler” sayfasından sizlere duyuracağım.

Pelin Yertek; Nişanlım Kıbrıs'ta askerlik yapıyor. Henüz yeni gitti ama ondan bir türlü haber alamıyorum.Lütfen ona ulaşabileceğim bir telefon var mı acaba onu çok özledim. 39 mekanize piyade tümeni muhabere taburu Girne
Cevap; Pelin hanım öncelikle nişanlınıza hayırlı tezkereler dilerim. Genellikle askeri birliklerin telefonu rehberde yer almaz. Ancak 39’uncu tümen santralinin telefon numarasını Kıbrıs telefon rehberinden bulabilirsiniz. Kıbrıs telefon rehberine ulaşabilmek için Linkler sayfamızı ziyaret ediniz. Linkler sayfasında COMTECH’e link veriyoruz. COMTECH’I ziyaretinizde telefon rehberi sayfasına geçiniz oradan aradığınızı bulabileceğinizi umuyorum.

Güneş Vural; Ben İstanbul'dan Güneş VURAL. Herşeyden önce Kıbrıs ile ilgili böyle öğretici ve kapsamlı bir sayfa hazırladığınız için sizi tebrik ederim. Bilhassa Kıbrıs'ın dünü ve bugünü başlıklı bölümden Kıbrıs tarihinin bilinmeyen yönlerini öğrendim. Bu duygu ve düşüncelerle sizi tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. (Ben İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü 4.sınıf öğrencisiyim.)
Cevap; Sayın Güneş Vural, iyi dileklerinize çok teşekkür ederim. Övücü sözleriniz bizler için moral kaynağı oluyor ve çalışmalarımıza yön veriyor.

Ferhan Ergüler; Merhaba, nasılsınız inşallah? Ben çok iyiyim. Bana ne Pekin Ördeği ne de Şeftali Kebabı tarifi verin. Bana adanın o güzel oksijenli havasından bir nebze tattırırsanız size pek minnettar olacağım. 

Hatice Kara; Merhaba sitenizi tesadüf eseri buldum çok hoşuma gitti. Abim şu anda kıbrısta askerlik yapıyor. eğer askeri birliklerinde tanıtımını yaparsanız sanırım siteniz daha hoş olur. Bizde askerlerimizle haberleşme fırsatını buluruz. ilginize şimdiden teşekkürler.
Cevap; Hatice hanım iyi dileklerinize teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla ağabeyiniz vatani hizmetini Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı'nda yapıyor. Ağabeyinizin mektuplarında normal olarak "As Pos....." adresi verilir. Kıbrıs sorununa barışçı bir çözüm bulunana kadar bundan daha fazla bilgi verilebileceğini zannetmiyorum. Ancak ağabeyinizin bilgisayar ve internet kafelere ulaşma şansının bulunması halinde iletişim sayfasının aranızda köprü olması için tüm çabayı sarfedeceğimi bilin. Belki dikkatinizi çekti oğlum da Kıbrıs'ta asker ve arkadaşlarının ulaşabileceği bir sayfa açtım resim ve mesajlarına yer veriyorum. Tekrar iyi dileklerimle.

Senem Yazıcı; Merhaba. Arabulda gezerken sayfanizla karsilastim ve cok hosuma gitti. kibris i iceren ve anlatan cok fazla sayfa ne yazik ki yok.
Ben de Kibrisliyim ama Istanbulda yasiyorum. İnternet sayfanizdaki Turizm bolumunuze destek vermek ve isbirligi yapmak istiyorum. Benim Besiktasda bir seyahat acentam var ve elimden geldigince de istanbuldan Kibris turizmini artirmak icin calismalar yapmaya calisiyorum ki sadece Kibris degil turizm adina iyi seyler icin ugrasiyoruz. Karsilikli iyi bir isbirligi icine girebilecegimize inaniyorum. Saygilar
Cevap; Senem hanım iyi dileklerinize teşekkür ederim. Ben de uzun süre Kıbrıs'ta görev yaptıktan sonra Ankara'ya döndüm. Ancak insan adadan kopamıyor ben de bu şekilde adayla bağımı sürdürüyorum.
İşbirliği önerinize gelince. Öncelikle önerinize teşekkür ederim. Web sayfam için bana ayrılan alan sınırlı olduğu için çok fazla açılamıyorum Bu nedenle daha fazla sayfa yapmak yerine Kıbrısla ilgili sayfalara link vermeye çalışıyorum. Ancak sahip olduğum sınırlı alan çerçevesinde bir işbirliği yapabilirsek ona da teşekkür ederim.

Ercan Yaşar; Askerlik görevimi asteğmen olarak kıbrısta yapacağım. Bu süre sonunda Türkiye’ye dönüşte gümrüksüz araba getirmem mümkünmüdür?. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim

Prof. Hasan Ünal; Metin Bey, Cok guzel bir Kibris Evi hazirlamissiniz. Sizi tebrik ederim. Saygilar
Cevap; Hocam ilginize ve beğeninize çok teşekkür ederim. Sizlerin beğenisi bizlere çalışma şevki veriyor. İlginizin devamı dileklerimle..