Make your own free website on Tripod.com

İSTANBUL'A OLİMPİYAT YAKIŞIR


ğEDİTÖRDEN
ğKIBRIS'TAN HABERLER
ğKIBRIS TÜRK ÜNİVERSİTELERİ
ğKİM KİMDİR ?
ğFİLATELİ
ğKİTAP
ğKIBRIS TÜRK MUTFAĞI
ğİLETİŞİM
ğASKER MEKTUBU
ğLİNKLER

 ANA SAYFA

e@mail

 Sayfa yenilemelerinden ve yeni başlıklardan haberdar olmak istiyorsanız e-mailinizi yazın.    

Editör
Metin ÇETİN

webmaster&desing
Oğuz ÇETİN

 

  olimpiyatlogo.jpg (6798 bytes)

Fransa'da Paris, Kanada'da toronto, Japonya'da Osaka, Çin'de Pekin ve Türkiye'de İstanbul. istanbul4.jpg (4541 bytes)

Bu beş şehir, 2008 yılında olimpiyat oyunları'na ev sahipliği yapmak için yarışıyorlar. Yarış çok amansız, yarış çok çekişmeli ve bu yarışta İstanbul'un şansı gerçekten çok yüksek. istanbul3.jpg (5238 bytes)

Yarışı kimin kazanacağına Uluslararası Olimpiyat komitesi'nin 127 üyesi karar verecek. O 127 üye 13 Temmuz'da Moskova'da bir araya gelecek ve kazanan kenti açıklayacak.

Kazanmak için pek çok kriter var ama bunlardan belki de en önemlisi, o kentin ve o ülkenin halkının olimpiyat düzenlemek için duyduğu arzu istanbul1.jpg (4596 bytes)

Biz yanda imzası bulunan medya kuruluşları, bir anlamda İstanbul halkının da, Türk halkının da sesiyiz. Ve biz diyoruz ki, İstanbul'a olimpiyat yakışır.

12 Temmuz'daki büyük karar gününe giden yolda, İstanbul için en önemli tarihler 20-25 Mart. Bu beş günde Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin 17 uzmanı gelecek, İstanbul'u tepeden tırnağa denetleyecek.

Sadece havaalanına, yollara, otellere, trafik düzenine, spor tesisleri için ayrılan yerlere ve inşaatlara bakmayacak bu uzmanlar. Tesisten önce arayacakları ilk şey, İstanbullular'ın gözündeki parıltı olacak. "Ben şehrimde olimpiyat yapılsın istiyorum" parıltısı yani.

Gelin, hep birlikte bu parıltıyı gösterelim. Gelin, evimizi, otomobilimizi, iş yerimizi olimpiyat bayraklarıyla süsleyelim. Gelin, İstanbul'a olimpiyat yakışır diye haykıralım. Gelin, bütün dünyayı kıtaların buluştuğu yerde buluşturalım.

 

basin.jpg (22598 bytes)

Kıbrıs Evi'nin sevgili okurları böylesi bir kampanyada yer almanın her Türk için bir borç ve aynı zamanda bir onur olduğuna inanıyorum. Sizlerin de bu konudaki desteğinizi katkınızı esirgemeyeceğinize tüm kalbimle inanıyorum.

Yukarı

Ana Sayfa